Przykłady podwójnej jakości

Podwójna jakość mogłaby być właściwie niezauważona. Nie zawsze to spostrzegamy bo trudno stwierdzić, że dany produkt może mieć lepsze składniki. Widzimy to wtedy gdy w innym kraju produkty składają się z lepszych składników. Częściej zauważają to mieszkańcy przygranicznych zachodnich miast. Tuż za granicą w sklepach są produkty o lepszym składzie. Wszyscy, którzy często wyjeżdżają na zachód wiedzą, że kawa, proszki, szampony są lepsze. Dla tego właśnie warto wiedzieć, które to są produkty gorszej jakości spotykane w Polsce.

Proszki do prania należą właśnie do tych produktów, gdzie spotykamy się ze zjawiskiem podwójnej jakości. Każdy wie że proszki z Niemiec są lepsze, bardziej wydajne, skuteczne i mają lepszy zapach. Nawet sprzedający reklamują się „Chemia z Niemiec”

podwójna jakość w proszkach do prania

Dezodoranty również należą do produktów w których stosuje się zjawisko podwójnej jakości.

dezodoranty podwójna jakośćChipsy należą do produktów, które mogą być zubożałe dla klienta w Polskim sklepie. Jako tłuszczu używa się oleju palmowego, który nie jest szczytem zdrowej żywności.

podwójna jakość występuje również w chipsach

Ciastka to też składniki, które co do jakości składników mają dużo do życzenia.

ciastka z gorszymi składnikami

Tutaj mamy do czynienia z konkretnym przykładem. Na górze zdjęcia ciastka z Niemiec.

konkretny przykład podwójnej jakości

Pasty do zębów też posiadają gorsze składniki.

pasty do zębów z gorszymi składnikamiSoki tutaj również producenci mają wielkie pole do popisu przy stosowaniu podwójnej jakości.

soki podwójna jakość

Płyny do mycia naczyń także mogą mieć większą wydajność.

płyn do mycia naczyń podwójna jakośćKawa to również produkt, w którym mogą występować różne nieprzyjazne zjawiska. W tym przypadku zjawisko podwójnej jakości.

kawa podwójna jakośćWszelkiego rodzaju batony, szczególnie dla nieświadomych dzieci. Dlatego rodzice powinni wiedzieć, że w tych produktach pojawia się zjawisko podwójnej jakości. Stosowane są gorsze składniki, takie jak olej palmowy, syrop glukozowo-fruktozowy i wiele innych niespodzianek o których będziemy pisali w innych artykułach.

czekolada podwójna jakośćJak widać w załączonych przykładach zjawisko podwójnej pojawia się w wielu produktach. Mimo walki z tym procederem i nakładaniem wysokich kar, producenci nadal to stosują, zmieniają nieco wygląd opakowania i już wszystko jest w porządku. Tylko świadomość i wiedza konsumenta pozwoli w pełni wyeliminować ten proceder.